Coaching Grupowy

Jako coach specjalizuję się w coachingu grupowym, który postrzegam jako wartościowy i skuteczny model uczenia się i rozwoju.

Udział w warsztatach z coachingu grupowego, w mojej opinii, wzmacnia proces uczenia się. Na wzmocnienie to wpływa ujawnienie się w tym samym miejscu i czasie wielu różnych punktów widzenia uczestników warsztatów na to, co, jak, z jaką motywacją, i dla jakiego celu myślą, czują, robią.

W trakcie warsztatów uczestnicy pracują na wybranych narzędziach coachingowych. Po wykonaniu każdego zadania dzielą się refleksją na temat emocji i wiedzy, które pojawiły się w trakcie pracy określonym narzędziem. Wszyscy uczestnicy warsztatów mają okazję słuchać siebie nawzajem, uczyć się od siebie, poznawać różne punkty widzenia na tę samą kwestię.

Podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów uczestnicy chętnie dzielą się wiedzą, reflektują to, co się dzieje oraz mówią o tym co to dla nich oznacza. Warto zauważyć, że większość z nas ma tendencję do patrzenia na swoje cele i wartości z własnej ograniczonej perspektywy, podczas gdy w ramach grupy – w trakcie coachingu poszczególnych osób, które opowiadają o swoich doświadczeniach – uczenie się wzrasta wykładniczo.

Efektem coachingu grupowego jest także stopniowe uzgadnianie tych celów i wartości, które są wspólne uczestnikom warsztatu.

Warsztat coachingowy nie tylko bowiem zmierza do ujawnienia wartości i celowości działania jego uczestniczek i uczestników, ale także upewnienia ich, że ów system wartości nie jest ani lepszy, ani gorszy, że na pytanie o wartości nie ma złych odpowiedzi.

Warsztat wokół wartości to zatem przestrzeń autorefleksji, spotkania z samym sobą, to czas i miejsce, gdzie uczestnicy mają prawo się mylić, popełniać błędy, poszukiwać, upewniać się co do własnych racji i wyborów, co do własnego postępowania, włącznie z decyzją, że wybrany przez nich cel/zamierzenie nie jest tym, co w istocie jest dla nich najważniejsze.
© TwojaEwolucja.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
maby by stezewski.pl
© TwojaEwolucja.pl, Wszelkie prawa zastrzeżone.
maby by stezewski.pl